fbpx


ריטריטים בכרתים - חורף וקיץ

מזה ריטריט ?

ריטריט הוא הזמן הפרטי שלנו עם עצמנו. הוא הזדמנות להכיר את עצמנו לעומק, להתבונן בחיינו, לחשוב על הדרך שבה אנו צועדים, לחוות את ההווה, להיות כאן ועכשיו, לסלוח לעצמנו על טעויות העבר, לנשום עמוק ולקבל את עצמנו כפי שאנחנו. אם נחשוב לעומק על המשמעות האמיתית של המילה ריטריט (RETREAT) ונפרק אותה לגורמים, נקבל הסבר מדויק לתופעה המרתקת שסוחפת אחריה ישראלים רבים בחיפוש אחר זמן איכות עם עצמם.
משמעותו העיקרית של הפועל TO TREAT היא לטפל. משמעותה של התחילית RE היא מחדש, שוב, פעם נוספת. ריטריט הוא טיפול מחדש. במי? בנו, בעצמנו ובעולם הפנימי שלנו. הטיפול מחדש הוא הזדמנות להתבונן בחיים מנקודת מבט אחרת, טבעית יותר, פנימית יותר. למה? מפני שרק התבוננות פנימית יכולה לספק לנו תובנות משמעותיות לגבי עצמנו ולאפשר לנו להניע שינוי אמיתי בחיינו.
 

להתנתק כדי להתחבר מחדש

הריטריט מסייע לנו להתבונן פנימה, זו בעצם התמצית של הריטרט. אפשר להשיג אותה באמצעות הפעילויות שהוא מציע למשתתפים וכן בריכוז, במיקוד, ביצירה ובשקט. הריטריט מסייע לנו לטפל בעצמנו מחדש, לחשוב על עצמנו שוב ולתת לעצמנו עדיפות כדי שנוכל לחבור אל האני הפנימי שלנו, לחזק ולהעצים אותו הרחק מהעולם החיצוני ומהניסיונות הבלתי נלאים שלו לעצב אותנו, להגדיר אותנו ואף להגביל אותנו.
אם כל זה נשמע לכם טוב, זה מפני שזה באמת טוב. כל אחד מאיתנו זקוק לזמן איכות עם עצמו מפעם לפעם כדי להתוודע אל האני הפנימי, לחזק את הביטחון, לחדש הקשר עם העצמי ולהעצים את האישיות. מומלץ להשתתף בריטריט למען ניתוק מלא מהשגרה והזדמנות להאט את הקצב כדי למצוא רוגע ושלווה.
 

ריטריט – לא לרוחניים בלבד

אתם לא צריכים להיות חובבי יוגה או מדיטציה כדי להשתתף בריטריט ולהפיק ממנו תועלת. אם אתם תוהים מה זה ריטריט,חִשבו על הריטריט כעל חופשה אישית – רק אתם עם עצמכם (ועם עוד אנשים כמוכם) נהנים מכמה רגעים של ניתוק משגרת היום־יום ומזמן אישי שמאפשר לכם פשוט להיות וממקד אתכם בנושא מסוים או בחוויה מעשירה.
ריטריט מיועד לכולם ומאפשר לכל אחד למצוא בו את מקומו, בין שהוא נוטה לרוחניות ובין שלא. למעשה, דווקא אנשים שאינם עוסקים ברוחניות, עשויים להפיק תועלת מפסק הזמן המועיל שהריטריט מאפשר. וזוהי המטרה העיקרית של הריטריט – לאפשר לכם ליהנות מפסק זמן איכותי, לחוות רוגע ושלווה ולהתנסות בפעילויות משמעותיות שתורמות לבריאותכם הרגשית, הנפשית והגופנית, מחזקות ומעצימות אתכם.
 

לדעת לקחת פסק זמן

כולנו זקוקים לפסק זמן מדי פעם, וכולנו רוצים לחיות חיים מספקים, מלאים, רגועים ומאושרים. אך לא כולנו יודעים איך למצוא את זה או מה צריך לעשות לשם כך. ובדיוק בשביל זה נוצר הריטריט – כדי לאפשר לנו לצאת לרגע מהמרוץ ולחזור אליו מחוזקים.

מה עושים בריטריט?

כל ריטריט נושא אופי אחר ומציע פעילויות שונות למשתתפים. לפעמים משתתפי הריטריט מנוסים בפעילויות שהריטריט מציע, אך פעמים רבות הם מגיעים ללא ידע או ניסיון ומשתלבים בפעילות. הריטריט כשלעצמו הוא נופש עשיר בתכנים, בפעילויות, בחוויות ובהתנסויות, וכל משתתף יכול למצוא בו משהו שמדבר אליו. הריטריטים שלנו מורכבים מהמרכיבים הבאים :
סדר יום מובנה שמייצר תהליך חקירה אישי וקבוצתי.
חוויה קולינרית מקומית – הכרות עם הטעמים, התבלינים והריחות.
.מנוחה, רגיעה והתחדשות – זמן הכלה ומנוחה.
ידע חדש מרחיב תודעה – מפגשי ידע ושיח, מדיטציות ותנועה מודעת של הגוף.

מי יכול להשתתף בריטריט?

במילה אחת? כולם! לא נגזים אם נאמר שכל אחד ואחד צריך להתנסות בריטריט לפחות פעם בחיים. ולא נטעה אם נטען שדי בהתנסות אחת כדי לרצות עוד ועוד התנסויות וכדי שחופשת הריטריט החד־פעמית תיעשה הרגל שנתי מענג. ריטריט הוא הרבה יותר מחוויה אישית מעמיקה ומעשירה. חופשת ריטריט היא דבר הכרחי בחיים האינטנסיביים שלנו כיוון שהיא מאפשרת לנו לעצור הכול ולטפל בעצמנו, לטפח את עצמנו ולחזק את עצמנו. אתם יכולים להשתתף בריטריט עם בני הזוג, ואתם יכולים לצאת לריטריט גם עם המשפחה. כי אין כמו להיות בשקט ביחד, ואין כמו לטפל בעצמנו מחדש ברוגע ובנוחות הרחק מהבית ומכל מה שמוכר, בסביבה חדשה ונהדרת שמציעה קרבה לאדמה, חיבור לטבע ופעילויות שאנחנו אוהבים.
 

היתרונות של חופשת הריטריט

לריטריט יש יתרונות רבים, אך היתרון העיקרי שלו הוא ביכולתו לפקוח את עיני המשתתפים, להציע להם דרכים חדשות להיות, ללמד אותם גישות חיים חדשות, לאפשר להם לעצור, להקשיב ולהרהר, לעזור להם למצוא מיקוד כדי לחוות שלווה, להכיר להם פעילויות מועילות ומעשירות ולחבר בינם ובין אנשים דומים שחושבים כמוהם, שרוצים את אותם דברים ומוכנים להקדיש לכך זמן ולהשקיע בכך מאמץ כדי לשנות את חייהם לטובה.
 
תאריכי ריטריטים חורף 2023/2024 יעלו בקרוב. 
לקבלת מידע
הצטרפו לקבוצת העידכונים שלנו בווטסאפ
שם יתפרסמו התאריכים לריטריטים של
פתיחת הלב ,התעוררות לשפע , מדיטציות ועוד ועוד תהליכי עומק משני חיים. 
כאן בלינק